podcast
Kínai kacatokkal teli raktár és belvárosi foghíjtelek is volt már a tét korábbi filmjeiben, legutóbbi vígjátékában pedig egy lakótelepi kifőzde…
továbbmagazin
Bár ezen a héten rendezik meg az egyik kedvenc hazai fesztiválunkat, a Friss Hús Rövidfilmfesztivált, azért most sem felejtjük el azokat, akik…
továbbmagazin
Háború, diktatúra, természeti csapás, vagy a saját döntéseink okozta válsághelyzetek - mindegyikre akad példa az előttünk álló hét televíziós…
továbbhír
Roy Andersson svéd filmrendező nyitja meg szombaton az Európai Filmek Nemzetközi Fesztiválját Palicson, amelyen július 18. és 24. között több mint…
továbbmagazin
A BKF Fényíró Filmklubja ebben a félévben már külsősök számára is ingyen látogatható. Ennek apropóján indítottuk el cikksorozatunkat, amelyben a BKF…
továbbhír
Ismét új Filmvilágot találhatunk az újságárusoknál! A februári számban olvashatunk többek között a Parkolóról és az új western filmekről, furcs…
továbbmagazin
Harmadik nagyjátékfilmjével rukkolt elő Miklauzic Bence. A Parkoló forgatókönyvével megjárta Cannes-t, és író társa egyben főszereplője is a…
továbbmagazin
Miklauzic Bence egy belvárosi foghíjtelek lepukkant parkolóját álmodta meg legújabb filmje helyszínéül – a banálisan hétköznapi városi térben…
továbbhír
Január 22-én kerül a mozikba Szervét Tibor, Lengyel Ferenc, Pokorny Lia és egy 68-as Ford Mustang főszereplésével Miklauzic Bence legújabb filmje, a…
továbbmagazin
Mi hajtja a Figyelőt, mivel küzd a Légiós, és kire hallgasson a Követő? A mozik holnap mutatják be Miklauzic Bence új filmjét, a Parkolót, mi pedig…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié